Предлагаме Ви участие в курс по Релационна психомоторика и психомоторни практики. Той се състои от два еднодневни модула.
08 юли 2020 г.: Фокусът в първия модул е върху психомоторното развитие на децата и основните принципи на релационната психомоторика. Ще говорим за удоволствието от движението като движещ механизъм в развитието на малкото дете и как можем да работим с деца, които нямат такъв опит поради преживян травматизъм, особености в психиката и/или увреждане.
09 юли 2020 г.: Фокусът на втори модул е върху работата в "Психомоторно ателие" и използването на пространствата на удоволствието от движението и символичната игра. Особено внимание ще обърнем над наблюдението на психомоторната сесия и използването на играта "наужким" в сесиите по психомоторика. Ще анализираме видеоматериали от психомоторни сесии с деца с ограничена моторика и смущения в писихчното развитие.
Въвеждещ курс по Релационна психомоторика и психомоторни практики - Варна
Предлагаме Ви участие в курс по Релационна психомоторика и психомоторни практики. Той се състои от два еднодневни модула.
04 юни 2020 г.: Фокусът в първия модул е върху психомоторното развитие на децата и основните принципи на релационната психомоторика. Ще говорим за удоволствието от движението като движещ механизъм в развитието на малкото дете и как можем да работим с деца, които нямат такъв опит поради преживян травматизъм, особености в психиката и/или увреждане.
05 юни 2020 г.: Фокусът на втори модул е върху работата в "Психомоторно ателие" и използването на пространствата на удоволствието от движението и символичната игра. Особено внимание ще обърнем над наблюдението на психомоторната сесия и използването на играта "наужким" в сесиите по психомоторика. Ще анализираме видеоматериали от психомоторни сесии с деца с ограничена моторика и смущения в писихчното развитие.
Въвеждещ курс по Релационна психомоторика и психомоторни практики - Варна
Предлагаме Ви участие в курс по Релационна психомоторика и психомоторни практики. Той се състои от два еднодневни модула.
12 март 2020 г.: Фокусът в първия модул е върху психомоторното развитие на децата и основните принципи на релационната психомоторика. Ще говорим за удоволствието от движението като движещ механизъм в развитието на малкото дете и как можем да работим с деца, които нямат такъв опит поради преживян травматизъм, особености в психиката и/или увреждане.
13 март 2020 г.: Фокусът на втори модул е върху работата в "Психомоторно ателие" и използването на пространствата на удоволствието от движението и символичната игра. Особено внимание ще обърнем над наблюдението на психомоторната сесия и използването на играта "наужким" в сесиите по психомоторика. Ще анализираме видеоматериали от психомоторни сесии с деца с ограничена моторика и смущения в писихчното развитие.
Конфликтите между децата: как да ги разбираме и как да се справяме!
Предлагаме Ви участие в курс на тема „Конфликтите между децата: как да ги разбираме и как да се справяме!“
Анотация на курса:
В рамките на 8 учебни часа ще се опитаме да отговорим на въпроси, свързани с конфликтите между децата. За целта ще разгледаме "комплекса на натрапника", формулиран от Жак Лакан, който хвърля светлина върху това какво става със субекта, който има брат/сестра или среща деца, чиято възраст не е много по-различна от неговата. Ще се спрем на клиничните му прояви в ежедневието като детска ревност, агресивност, транзитивизъм, фантазми за разчленяване на тялото, разместване на частите му, наблюдавани в сънищата или в симптомите на децата. Ще работим с художествен текст от "Спасения език" на Елиас Канети. Изхождайки от клиничната практика, ще очертаем адекватните подходи към разрешаването на конфликтите между децата.
КУРСЪТ Е ПРЕДНАЗНАЧЕН ЗА: Този курс е предназначен за специалисти, които работят с деца в предучилищна и начална училищна възраст /психолози в детски градини и училища/, психотерапевти и други.
ДЕТСКИТЕ СТРАХОВЕ
IIра част
Втората част на курса е насочена към страховете на децата, които срещат затруднения в използването на езика за изразяване и общуване. Ще изследваме връзката между страховете на децата и някои техни агресивни прояви, като си послужим с конкретни случаи, текстове и видеоматериали. Ще се опитаме да разберем какво се крие зад понятието „училищни фобии“ и да си отговорим на въпроса „Какво се случва с детето, което изведнъж започва да се страхува да влезе в училище“, изхождайки от клиничната практика.